O noži

o-noziNůž je jedinečná věc, pro každého člověka je něčím jiným. Někdo ho používá jako nástroj, pracovní pomůcku, někdo si ho bere jako „módní doplněk“, jiný bez něj neudělá ani krok.

Snažím se dělat nůž jako umělecké dílo, ale nejlepší pocit mám, když je můj nůž používán. A tak je mým cílem vyrábět nože, které budou nejen uměleckým dílem, ale zároveň účelným nástrojem.

certifikatKaždý nůž je originál a tak k němu přistupuji. Zvolím materiál čepele, po vybroušení vybírám nejvhodnější materiál na rukojeť, záštitu a případné zdobení. Vyberu nejvhodnější konstrukci, aby nůž pevně držel. A na závěr zhotovím vhodné pouzdro. Věřím, že má práce vtiskne každému noži svou duši. Při běžném používání a údržbě nůž vydrží mnoho let. Proto na mé nože dávám doživotní záruku (mám na mysli konec mého života).

O potřebě mít u sebe nůž přidávám krátký příběh.

vlasyZa sebe můžu říct, že nůž mám u sebe téměř pořád. A vyplatilo se!!! Přes dvacet let pracuji jako tiskař, dá se říct že už je to rutijní práce. Člověk si říká, že ho nic moc nepřekvapí. A přece, stačila chvilka nepozornosti a všechny vlasy byly v mašině. Byl jsem sám a v noci. Přetahovat jsem se vydržel tak minutu. Další rozhodnutí bylo bleskové, nožíkem co si s ním většinou krájím salám k svačině jsem si vlasy odřízl.

Kdybych ten nůž tenkrát neměl, …